ظرف های پلاستیکی نگهداری غذا
لیمو:
برای تمیز کردن لکه های تیره مواد غذایی اسیدی مثل گوجه فرنگی از روی ظرف های پلاستیکی، کمی لیمو روی آنها بمالید و بگذارید در آفتاب خشک شود. بعد آن را به روش عادی بشویید. لکه از بین خواهد رفت.


تابه و قابلمه
نمک:
اگر چربی تابه یا قابلمه خیلی زیاد است، بعد از پخت روی آن نمک بپاشید و بگذارید بماند. بعد از نیم ساعت می توانید آن را براحتی با یک بار استفاده از اسکاچ و مایع ظرفشویی تمیز کنید. نمک چربی را به خودش می گیرد. البته توجه کنید که این راه حل برای ظروف نچسب توصیه نمی شود چون امکان دارد آنها را خراب کند.
سس کچاپ:
برای از بین بردن لکه از روی ظروف مسی یا برنجی سس کچاپ را روی دستمال بریزید و با آن ظرف را ماساژ دهید. بعد از یکی، 2 دقیقه رنگ اصلی مس یا برنج مشخص خواهد شد. بعد می توانید آن را با آب بشویید و با حوله خشک کنید.
روغن نباتی:
اگر روی ظرف چدن شما چیزی چسبیده، کمی روغن نباتی روی آن بریزید و یک قاشق نمک اضافه کنید. حالا با یک اسکاچ ظرف را بسابید و بعد با آب داغ بشویید تا کاملا تمیز شود.


تخته برش
لیمو:
برای ضد عفونی کردن و از بین بردن آثار ریز مواد غذایی که در شیارهای تخته برش فرو می روند و فاسد می شوند، می توانید یک لیمو را نصف کنید و روی تخته بمالید. بعد از نیم ساعت تخته را بشویید.


دربازکن و وسایل کوچک دیگر
جوش شیرین:
اگر به دربازکن یا رنده، غذا چسبیده و خشک شده برای تمیز کردن آن از جوش شیرین استفاده کنید. 2 قاشق جوش شیرین را با یک قاشق آب خمیر کنید، یک مسواک را در آن بزنید و تمام درزهای دربازکن را با آن تمیز کنید.


ظروف چینی
جوش شیرین:
اگر ظرف لکه تیره پیدا کرده، آن را پر از آب گرم کنید و کمی جوش شیرین به آب اضافه کنید. بعد از 3 تا 4 ساعت می توانید ظرف را بشویید. لکه برطرف خواهد شد.
لیمو: 
اگر ظرف چینی شما خیلی چرب است، برای پاک کردن بهتر آن کمی لیمو به مایع ظرف شویی اضافه کنید و به کمک آن ظرف را راحت تر بشویید.