حتما شما هم تا به حال از مادرتان شنیده‌اید كه: <آن قابلمه روحی را بده به من.> و حتما مثل خیلی از جوان‌‌های دیگر احساس باسوادی به شما دست داده و فكر كرده‌اید اصل و نسب این قابلمه از روی است و مادرتان به اشتباه آن را روحی تلفظ می‌كند. اما در این مورد، شما هم اشتباه می‌كنید. این ظروف به‌طور عمده از جنس آلومینیم هستند و برای سلامت انسان هم ضرر دارند. دكتر كشاورز در گفتگو با سلامت در این زمینه می‌گوید: <اگر جنس این ظروف از روی بود كه جای خوشوقتی بود، چون در آن صورت كمی از آن وارد غذا می‌شد و جذب بدن می‌شد. این عنصر برای بدن بسیار مفید است. اما نگهداری مواد غذایی ترش اسیدی یا شور در ظروف آلومینیومی و یا طبخ غذا در این ظروف موجب خروج آلومینیم از ظرف و ورود آن به غذا می‌شود. یبوست، اختلالات گوارشی، پوكی استخوان و آلزایمر از مهم‌ترین عوارض ناشی از مصرف آلومینیوم است.>
نتایج یك تحقیق داخلی بر روی ظروف آلومینیومی نشان می‌دهد كه در اثر پخت غذا در این ظروف، یون‌هایی آزاد و به غذا اضافه می‌شوند كه موجب بروز بیماری‌هایی مانند آلزایمر، راشیتیسم و عوارضی همچون غش، كم‌خونی مفرط و اختلال در هنگام راه‌رفتن می‌شود. بر پایه نتایج این تحقیق، هرچه مدت زمان پخت در این ظروف بیشتر شود میزان یون‌های آزاد شده نیز افزایش می‌یابد. همچنین استفاده از اسیدهای خوراكی مثل سركه، آبلیمو و آبغوره در غذا موجب افزایش آزاد شدن یون‌ها می‌شود.
البته این خطرات فقط مخصوص ظرف آلومینیومی نیست.‌كارشناسان همچنین معتقدند در طبخ غذا از ظروف مسی هم نباید استفاده كرد. نرم بودن فلز مس و ورود آن به غذا باعث می‌شود كه در طولانی‌مدت فرد دچار مسمومیت شده و مس اضافی روی احشاء و اندام داخلی بدن اثرات سوئی بگذارد.
بعضی از كارشناسان عقیده دارند ظروف استیل بهترین نوع ظروف برای پخت غذا هستند و در صورت استفاده از ظروف مسی، باید این ظروف قلع‌اندود باشند. دكتر كشاورز در این زمینه می‌گوید: <البته جذب آهن فلزی از طریق سیستم گوارش پایین است. اما همان اندازه آهنی كه از این طریق وارد غذا ‌می‌شود و جذب می‌شود، نكته مثبتی در استفاده از این ظروف است.>
به گفته دكتر خداداد، فوق تخصص بیماری‌های گوارشی و كبدی، تاكنون در ایران چندین مورد بیماری ذخیره‌ای مس كبد گزارش شده كه علت آن ناشی از استفاده از ظروف مسی است. وی در این زمینه می‌گوید: <عمده‌ترین علت بروز این بیماری استفاده از ظروف مسی به هنگام پختن غذا یا داغ كردن شیر یا انتقال شیر در این نوع ظروف از تولیدكننده به مصرف‌كننده است. این ظروف باعث اضافه‌شدن مس در غذای روزانه افراد می‌شود كه این مس اضافی در كبد ذخیره می‌شود و باعث از كار افتادن كبد فرد و در نهایت مرگ شخص می‌شود.>
قابلمه روحی چیزی است که بارها و بارها از زبان پدر و مادرهای مخصوصا قدیمی ها شنیده ایم. واژه ای است که هیچ گاه خاصیت نچسبی راضی کننده ای نداشته. آن زمان که خیلی از ما درس شیمی خواندیم و با فلزی به نام "روی" آشنا شدیم با ذهنمان به این رفت که قضیه ی قابلمه روحی گفتنِ قدیمی ها چیست؟!
اما موضوع، فلز روی هم نبود. و این ها تنها الفاظی رایج اما اشتباه است که هنوز هم در بازار و صنعت ظروف پخت و پز به گوش می رسد. فلزی که امروزه تقریبا درآشپزخانه ی همه ی ما وجود دارد و موضوع این مقاله ی ماست از جنس بدنه ی آلومینیوم خالص است بدون هیچ پوشش داخلی.
معایب و مزایای قابلمه روحی (قابلمه روحی، قابلمه آلومینیومی)
آلومینیوم جزو فلزهایی است که به فراوانی در طبیعت وجود دارد. به گفته ی "دکتر مسعود کیمیاگر" متخصص تغذیه، فلز آلومینیوم به خودی خود ضرر ندارد مگر دستخوش تغییرات شود.به این صورت که وقتی در قابلمه ی آلومینیومی پخت و پز می کنید، طی سایش و حرارت یون های آزاد شده  وارد غذا می شوند و احتمال بروز بیماری کبدی را به مراتب بالاتر می برند. به گفته ی وی هنوز دلایلی علمی برای تایید فرضیه هایی چون بروز بیماری آلزایمر در راستای استفاده از قابلمه آلومینیومی ارائه نشده است.
وقتی در قابلمه ی آلومینیومی پخت و پز می کنید، طی سایش و حرارت یون های آزاد شده  وارد غذا می شوند و احتمال بروز بیماری کبدی را به مراتب بالاتر می برند.
نکته ای مهم که راجع به آلومینیوم وجود دارد خوردگی این فلز است. مهمترین عامل برای آزاد شدن یون های مضر در آلومینیوم خوردگی آن است. آلومینوم فلزی است که به راحتی توسط سایش و حرارت دچار خوردگی و در نتیجه آزادسازی یون می شود. به همین دلیل برای اینکه آلومینیومی سالم برای استفاده و آشپزی داشته باشیم آنادایز کردن راهکاری مفید است. قطعا مواد غذایی مانند آبلیمو و سرکه نیز به خوردگی قابلمه آلومینیومی بسیار کمک می کنند.
با تمام این صحبت ها توصیه می شود که استفاده از ظروف آلومینیومی را به حداقل برسانید و اگر دوستدار استفاده از این ظروف هستید آلومینیوم آنادایز شده را جایگزین کنید.