• چرا باید از ظروف بامبو استفاده کنیم؟
تولید محصولات کاغذی نه تنها باعث قطع درختان می شود، بلکه در یک تحقیق در کانادا مشخص شد تولید محصولات کاغذی نسبت به محصولات پلاستیکی ۱۲ برابر بخار، ۳۶ برابر انرژی الکتریکی و ۲ برابر آب مصرف می کنند. این در حالی است که ضرر آن ها برای محیط زیست یکسان است.
از سوی دیگر برای تجزیه موم و پلی استیرن (مواد تشکیل دهنده ظروف کاغذی و پلاستیکی) مدت زمان طولانی گاهی حتی چندین قرن نیاز است.این ها دلایلی هستند که بسیاری از تولید کنندگان ظروف غذاخوری با استناد به آن ها به گیاه بامبو رجوع کرده اند. بامبو بسیار راحت تجزیه می شود و ظروف تهیه شده از آن بسیار سالم و بهداشتی هستند و به محیط زیست آسیبی نمی رسانند.
• ظروف بامبو  مصرف چگونه تولید می شوند؟
قسمت های مختلفی از گیاه بامبو برای ساخت و تولید ظروف به کار می رود. پوسته گیاه بامبو اولین قسمت است. این پوسته برای تولید ظروف یک بار مصرف مناسب است و پوشش گیاه بامبو به حساب می آید.
زمانی که گیاه بامبو رشد می کند پوسته ی آن جدا شده و روی زمین می افتد تا با گذشت زمان دوباره جذب خاک شود. برای ساخت ظروف بامبو، این پوسته را بلافاصله بعد از افتادن جمع آوری می کنند، سپس آن را تمیز کرده، می جوشانند و به ورقه هایی با ضخامت مشخص تبدیل می کنند. در نهایت برای شکل دادن آن را تحت فشار قرار می دهند.
نتیجه ظروف مستحکم، زیبا و صد درصد تجزیه پذیر است. ظروف ساخته شده از پوسته ی گیاه بامبو می توانند چندین بار مورد استفاده قرار گیرند و شست و شوی آن ها با صابون و آب داغ میسر می شود.
ظروف بامبو می توانند کسانی را که انتظار تجربه ظروفی با دوام واقعی و زیبایی ظریف را نداشتند، غافلگیر کند.
فیبر گیاه بامبو با عمر پنج سال یا بیشتر طی یک فرایند پر زحمت و ثبت شده به نام تعدادی تولید کننده خاص، به پودر تبدیل می شود. سپس این پودر با استفاده از قالب به اشکال مختلف در می آید تا ظروفی مستحکم، کاربردی و کاملا تجزیه پذیر مانند کاسه، بشقاب و سینی تولید شود.
این ظروف با کیفیت از لحاظ ایمنی و سلامت کاملا تایید شده هستند و شما حتی می توانید آن ها را در ماشین های ظرفشویی صنعتی قرار داده و دوام آن ها را آزمایش کنید. مطمئن باشید که تغییری در دوام و کاربرد آن ها ایجاد نخواهد شد.
امروزه چاقو، قاشق و چنگال از جنس بامبو مانند سایر ظروف بامبویی از جمله فجان ها، بشقاب ها و سینی ها در دسترس هستند. استحکام، زیبایی و جذابیت این ظروف باعث شده است که صنعت ظروف بامبو توجهات زیادی را به خود جلب کند. روش های ماهرانه و جدید طی فرایند تولید سالم و عاری از سم، نقش به سزایی در این پیشرفت داشته است.
• آیا ظروف بامبو برای شما، خانواده شما و محیط زیست مفید هستند؟
ظروف بامبو با محیط زیست سازگار هستند . مدت زمان تجزیه ی آن ها یا تبدیل شدن به کود، وابسته به نوع ظرف و فرایند تولید آن بین ۲ تا ۶ ماه می باشد.
گیاه بامبو به خاطر سهولت در کاشت و پرورش به سرعت در حال مشهور شدن می باشد. این گیاه در هر شرایط آب و هوایی رشد می کند و فرایند تکثیر و رشد آن بسیار سریع و آسان است.
برداشت گیاه بامبو باعث تحریک و رشد مجدد سریع و شدید آن می شود . همین امر باعث می شود که این گیاه برای منسوجات مناسب باشد. بد نیست بدانید گیاه بامبو به عنوان الیاف مزایای بیشتری نسبت به پنبه دارد. گیاه بامبو می تواند تا ارتفاع ۳۵ متر رشد کند و به عنوان یکی از گیاهان چوبی با رشد فوق العاده سریع در دنیا شناخته می شود.
همچنین از گیاه بامبو به عنوان کفپوش و سایر قسمت های خانه های سبز و سازگار با محیط زیست استفاده می شود.
گیاه بامبو یک جهش فوق العاده و یک راه حل مناسب برای بسیاری از مشکلات و مسائل حساس مربوط به محیط زیست می باشد. مطمئنا گیاه بامبو و محصولات آن به عنوان یک راه حل پویا راه خود را به فرهنگ ما و بازار های جهانی باز کرده است و آینده ی درخشان تری خواهد داشت.