غذا خوری: دعوت از دوستان برای مناسبت های بزرگ و کوچک برای یک وعده غذایی همیشه خاص و دوست داشتنی است اما شاید به یک چالش بزرگ هم تبدیل شود چرا که باید غذاهایی اشتها برانگیز و مطابق سلیقه ی همه ی افراد تدارک ببینید، جدا از عطر و طعم غذا یکی از راه های اشتهابرانگیز کردن غذا چیدمان میز شام هم می تواند تا حد زیادی در برانگیختن مهمانان شما دخیل باشد. پس با این مطلب همراه باشید تا با هم بهترین روش چیدمان میز شام را بررسی کنیم.


تزئین محوطه میز شام
قبل از انتخاب بهترین کارد و چنگال برای چیدمان میز غذا خوری و یا انتخاب یک منوی بلند بالا برای شام باید به تمیز کردن محوطه میز شام خود بپردازید، به خاط داشته باشید که لذت بردن از یک وعده ی غذایی به احساس رضایت از محیط اطراف شما بستگی دارد. اگر شما از موهبت خوردن غذا در فضای باز برخوردار هستید پس مطمئن باشید که میز غذا شما در بهترین شرایط جوی قرار دارد و محوطه ی اطراف آری از هرگونه زباله است. و برای ایجاد احساس رضایت از محیط خود می توانید از چراغ های تزیینی، شمع و ... برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون محل غذا خوری خود استفاده نمایید. 


سفره میز شام 
قبل از پهن کردن سفره ی اصلی بهتر است میز خود را با یک سفره ی ضخیم پنبه ای بپوشانید این کار به شمااین امکان را می دهد تا ظروف روی میز شما حرکت نکنند و مانع از ایجاد سر و صدا در هنگام برداشتن یا قرار دادن ظروف شوید. از یک رومیزی متناسب با ابعاد و شکل میز استفاده نمایید و اطمینان حاصل کنید تا تمام گوشه ها و بخش های میز را پر کند. 


چیدمان بشقاب روی میز شام
همانطور که در تصویر می بینید، بشقاب ها اولین وسله ای است که روی میز قرار می گیرد، بشقاب های تخت اول و سپس بشقاب گرد را روی آن قرار می دهید. توجه داشته باشید برای آسایش بیشتر مهمانان بهتر است هر بشقاب از دیگری ۶۰ الی ۸۰ سانت فاصله داشته باشد و بسته به نوع بشقاب از لبه ی میز اندکی فاصله داشته باشد.


چیدمان قاشق و چنگال روی میز شام
ترتیب چیدمان قاشق و چنگال برای چیدمان میز شام درست همانند تصویر است با این تفاوت که به جای چاقو سمت راست بسته نوع غذای ما ایرانی ها قاشق قرار می گیرید. چاقو و قاشق کوچک بالای بشقاب ها نیز برای صرف دسر قرار می گیرد.
حواستان باشد: برای از بین بردن لکه های ناشی از آب که بعد از شستشو روی قاشق و چنگال شما قرار می گیرد از یک پارچه مرطوب و کمی سرکه استفاده نمایید نگران نباشید پوی سرکه روی آن ها باقی نمی ماند.