چیدمان لیوان ها روی میز شام
لیوان ها همیشه بالای چاقو قرار داده می شود درست همانند تصویر می توانید آن ها را در یک ردیف قرار دهید. توجه داشته باشید که تعداد این لیوان ها به دلیل چیدمان میز شام به سبک فرانسوی و نوع نوشیدنی های رایج در آن جا سه تا است اما شما می توانید به سادگی آن را به یکی کاهش دهید و از شلوغ شدن بی مورد فضای میز شام خود جلوگیری کنید.
نکته:برای تمیز کردن لیوان های شیشه ای از از بخار آب و یک بارچه ی کوچک استفاده کنید تا لکه های روی آن به طور کامل از بین رود.


چیدمان دستمال سفره روی میز شام
دستمال سفره را می توانید با طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید و با هنر و سلیقه ی خود به آن ها فرم دهید و روی بشقاب گرد قرار دهید. در انتخاب طرح و رنگ دستمال سفره ها دقت کنید که با میز غذای شما هارمونی داشته باشد و مانع از شلوغ شدن بیش از حد چیدمان میز شام شما شود.


چیدمان چاشنی ها روی میز شام
در چیدمان چاشنی ها روی میز غذا توجه داشته باشید که در محلی واقع شود که همه به آن دسترسی داشته باشند به طور مثال یک جا سسی را برای دو تا سه نفر در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که همیشه یک بشقاب کوچک برای دور ریختن استخوان ها و ... در غذاهای خاصی مثل غذا های دریایی در نظر بگیرید.


چیدمان لوازم جانبی تزیینات روی میز شام
تزیینات کوچک مثل گل آرایی و استفاده شمع ها همیشه می تواند جلوه ی میز شما را دو چندان کند، یک گلدان با چند گل طبیعی می تواند تکمیل کننده ی چیدمان میز شام شما باشد اما توجه داشته باشید که فضای زیادی از میز شما را اشغال نکند.


جزئیات را رعایت کنید!
سعی کنید در پذیرایی اول از افراد مسن و یا مهمانان ویژه شروع کنید.
اگر مهمان شما چپ دست است پس پذیرایی خود را از سمت راست او شروع کنید تا به راحتی بتواند از پذیرایی شما استفاده نماید. 
برای گرم نگه داشتن یک غذا بهتر است قبل از سرو برای مدت کوتاهی آن را در فر قرار دهید تا غذای شما عطر و طعم مطلوب را داشته باشد.
با رعایت این نکات ساده به یک میزبان تمام عیار تبدیل شوید و یک مهمانی فراموش نشدنی داشته باشید.