به این خطرها دقت کنید
هر کدام از ظرف‌های پلاستیکی، با استفاده از مواد پلیمری خاصی تهیه شده‌اند. بنابراین اثرها و خطرهای آنها نیز متفاوت است.
جنس PBDES : استفاده نابه جا از ظرف‌هایی که از این ماده اولیه تهیه شده است، باعث آسیب بدن و اختلال در عملکرد طبیعی آن می‌شوند.


جنس Phthalates : فتالات‌ها یکی دیگر از عوامل آسیب‌رسان  به بدن هستند.


جنس PBA: این ترکیب‌ها به اسم «‌بیسفنول-A» هم معروف هستند. استفاده نابه‌جا از ظرف‌های تهیه شده از این ترکیب باعث ایجاد اختلال در ترشح هورمون‌ها به ویژه در زنان می‌شود.


جنس PVC: ظرف‌های تهیه شده از نوع پلیمر، معمولا در بسته‌بندی موادغذایی استفاده می‌شوند. اگر نوع غذای انتخاب شده در بسته‌بندی مناسب با ساختار این جنس پلاستیک نباشد، باز هم بحث مهاجرت ترکیب‌های این پلاستیک به داخل بسته پیش می‌آید. مهاجرت این ترکیب‌ها زمینه‌ساز اختلال در رشد مغزی نوزاد، اختلال متابولیک و ایجاد اضافه وزن و کاهش غیرعادی ترشح هورمون تستسترون در کودکان و بزرگسالان می‌شود. این نوع ظرف‌ها ذرات نامناسبی شامل سرب، کادمیوم، جیوه و دی‌اتیلن هگزا فسفات را به داخل غذا منتقل می‌کنند.


جنس PET: استفاده نادرست از این ظرف‌ها یعنی ظرف‌های تولید شده از ترکیب «پلی‌اتیلن ترفتالات» باعث مهاجرت ترکیب‌های نامناسبی به نام « استالدئید» در مواد غذایی و نوشیدنی‌ها می‌شود. این ترکیب زمینه‌ساز ابتلا به انواع سرطان‌هاست.


جنس PS : استفاده نادرست از ظرف‌هایی که ماده اصلی آنها «پلی‌استایرن» است موادی به داخل خوراکی‌ها انتقال می‌دهند که زمینه‌ساز آسیب به دستگاه عصبی است.