چه حسی دارید وقتی به ظرف پلاستیکی یا چاقویی که دسته آن پوسته پوسته شده و تغییر رنگ داده، دست می‌زنید؟ اصلا دوست دارید داخل چنین ظرفی غذا، ماست یا سالادتان را نگهداری کنید؟ ظرف‌های پلاستیکی اگر به چنین حال و روزی بیفتد، نه تنها ظاهر زشتی داشته بلکه مشکلاتی هم به همراه خواهند داشت.


مهاجرت ترکیب‌های نامناسب این مواد پلاستیکی زمانی شدیدتر است که موادغذایی اولا نامناسب انتخاب‌شده و دوم دیگر اینکه گرم باشند. در این شرایط سرعت مهاجرت ترکیب این پلاستیک‌ها به داخل غذا، ۵۵ دقیقه زودتر اتفاق می‌افتد.
آسیب
هرگونه خراش، ترک و‌ پوسته در ظرف‌های پلاستیکی، زمینه را برای مهاجرت این ترکیب‌های مضر به داخل غذا بیشتر می‌کند. بنابراین به محض مشاهده هرگونه آسیب، ظرف مورد نظر را دور بیندازید.


حرارت گرم
اگر ظرف غذایی در مقابل حرارت مقاوم نباشد، با قرار گرفتن درمعرض حرارت، ساختار آن تغییر کرده و بار دیگر بحث مهاجرت مواد تشکیل‌دهنده ظرف‌ها به داخل بسته  پیش می‌آید.


شست‌وشوی نامناسب
اگر این ظرف‌ها داخل ماشین ظرفشویی قرار گیرند، به دلیل حرارت آب و استفاده از مواد شوینده خاص، بیشتر از زمانی که با ابر و ماده شوینده معمولی شسته می‌شوند، آسیب خواهند دید. آسیب آنها زمینه را برای مهاجرت مواد تشکیل‌دهنده آنها به داخل غذاها، فراهم می‌کند.


بنابراین حتما با توجه به علامتی که به آن اشاره شد، وضعیت ظرف را بررسی کرده و درصورتی که علامت امکان شست‌وشو با ماشین ظرفشویی وجود داشت، ظرف را داخل این دستگاه قرار دهید.


دمای سرد
بعضی از ظرف‌ها ویژه نگهداری موادغذایی در فریزر یا یخدان ماشین نیستند. بنابراین اگر داخل این ظرف‌ها‌ خوراکی یا نوشیدنی ریخته و آنها را در شرایط سرمای فریزر یا یخدان قرار دهید، باز هم بحث مهاجرت ترکیب این پلیمرها به داخل ماده غذایی مطرح است. بنابراین به این نکته نیز دقت کنید.