اگر از حرف و حدیث‌های پیش آمده درباره آب معدنی بگذریم ،یکی از ظرف‌های پرکاربرد ویژه بسته‌بندی ، ظرف‌های شفاف بطری‌های آب معدنی خانواده یا یک نفره است. دلیل آن هم کاملا مشخص است؛ د رهر حرکتی اعم از پیاده  ‌روی،‌کوهنوردی،‌ مسافرت‌های یک روزه د رهوای خاص پاییز به نوشیدن آن نیاز است.


بطری‌های آب، یک بار مصرف هستند. به این  نکته دقت کنید. دلیل یک بار مصرف بودن آنها هم این است که اگر بار دیگر از آنها استفاده کنید، امکان ایجاد تغییرات نامناسب در پلیمرهای ساخت بطری وجود دارد. بحث مهاجرت ترکیب‌ این پلیمرها به داخل آب یا هر مایع دیگری که داخل آن می‌ریزید به صورت جدی مطرح است.

اگر علامت BPA روی بطری حک شده بود، کیلومترها از آن فاصله بگیرید. به این دلیل که این سه حرف نشان می‌دهد بطری مورد نظر از مواد اولیه نامناسبی مانند «‌بیس‌فنلA » ساخته شده است. مواد شیمیایی موجود در این بسته‌ها برای نگهداری موادغذایی و آب مناسب نیست.یکی از مهم‌ترین اثرهای منفی استفاده از ظرف‌های تهیه شده از BPA ایجاد اختلال هورمونی، مشکل گوارشی و در صورت ادامه مصرف ابتلا به بعضی از انواع سرطان‌هاست.
به این دلیل که آب معدنی حاوی املاح بوده و قرار گرفتن بطری درمعرض نور خورشید و حرارت، تغییرات نامناسبی در املاح ایجاد کرده و آنها را به ترکیب‌های نامناسبی تبدیل می‌کند. بنابراین اولین قدم برای نوشیدن آب معدنی سالم، نگهداری درست آن است. طبیعی است که به سوپرمارکت محل خیلی نمی‌توانید تذکر بدهید.


اما جلوی ضرر را از هرجا بگیرید‌ منفعت است. بنابراین به محض اینکه بطری را خریدید، آن را دور از گرما و نور قرار داده و سریعا به داخل  یخچال منتقل کنید. یادتان باشد، بطری آب معدنی نباید داخل فریزر قرار گرفته و یخ بزند. به این دلیل که در این صورت بحث مهاجرت مواد تشکیل‌دهنده بطری به آب مطرح می‌شود.
اگرچه بعضی متخصصان عقیده دارند که تیره بودن رنگ بطری، بیانگر اضافه شدن مواد نامناسب به ماده اولیه ساخت بطری است، اما مساله اینجاست که به‌شیوه‌های دیگری هم می‌توان بطری را تیره کرد.
یکی از  این راهکارها، استفاده‌ از برچسب‌های سراسری و بزرگ شرکت سازنده برای جلوگیری از نفوذ نور به داخل بطری است. بنابراین بطری‌هایی را انتخاب کنید که علامت کارخانه به صورت سراسری، روی تمام بطری را گرفته است. به این ترتیب خطر نفوذ نور به داخل بسته کمتر است.